ԼՂՀ պաշտպանության բանակը կանխել է հերթական դիվերսիան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակը կանխել է հակառակորդի դիվերսիոն հետախուզական գործողությունը: Պաշտպանության բանակը հայտնել է նաև երկու մարտական կորուստի մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, փետրվարի 28-ին՝ ժամը 14:25-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետերի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ցավոք, ծավալված մարտերի ժամանակ զոհվել են զինծառայողներ, 1979թ. ծնված Արտակ Սեդրակի Աղեկյանը և 1995թ. ծնված Հայկ Գրիգորի Բարոյանը: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,- ասված է ԼՂՀ ՊԲ հաղորդագրությունում:

Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики предотвратила диверсионно-разведывательную операцию противника
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики предотвратила диверсионно-разведывательную операцию противника. АО сообщает также о двух боевых потерях. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО НКР, 28 февраля, в районе 14:25, на опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, противник предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно засекли продвижение азербайджанских спецназовцев и, нанеся последним потери, отбросили их на исходные позиции. К сожалению, во время развернувшихся боев, погибли военнослужащие Агекян Артак Седракович (1979 г.р.) и Бароян Айк Григорьевич (1995 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибших военнослужащих. Для выяснения обстоятельств происшествия ведется следствие”, - говорится в сообщении АО НКР.