Ստեֆանի Թոփալյանը Հայաստանում է և ուրախ «Եվրատեսիլ-2015»-ին մասնակցելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող «Genealogy» խմբի անդամ Ստեֆանի Թոփալյանը երազել է իր հայրենի երկիրը և Ճապոնիան ներկայացնել երգի միջոցով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ երգչուհին գրառում է կատարել իր ֆեսյբուքյան պաշտոնական էջում:
«Ես «Եվրատեսիլ-2015» մրցույթի չորրորդ մասնակիցն եմ: Ինձ համար մեծ պատիվ է լինել այս ամենի մասը: Ինձ համար երազանք է Հայաստանը և Ճապոնիան ներկայացնել մի բանի միջոցով, որը ես սիրում եմ անել: Երաժշտությունը և իմ արմատներն ինձ համար շատ թանկ են: Ես ամեն ինչ կանեմ մեր թիմը բարելավելու համար: Շնորհակալ եմ բոլորիդ աջակցության համար, ես բոլորիդ շատ եմ սիրում: Տեր Աստված: Սա այնքա՜ն անիրական է: Իսկ դուք հուզվա՞ծ եք: Ես շատ հուզված եմ: Ներեցեք, որ ստիպված էի սա որպես գաղտնիք պահել, բայց… ես արդեն Հայաստանում եմ»,- նշել է Ստեֆանի Թոփալյանը:
Ճապոնահայ երգչուհի Ստեֆանի Թոփալյանը «Genealogy» խմբում ներկայացնում է Ասիա աշխարհամասը: «Այնքա՜ն շատ են այս պահին զգացողությունները: Զգում եմ, որ պատվի եմ արժանացել, հուզված եմ և, միևնույն ժամանակ, հպարտ: Ուրախ եմ լինել «Genealogy»-ի անդամ: Շատ շնորհակալ եմ»,- առաջին տպավորությունն էր արտահայտել Ստեֆանին:
Ստեֆանի Թոփալյանի մոգական տաղանդն ու ձայնային լայն դիապազոնը Ճապոնիայում արդեն հազարավոր սրտեր են գերել: Ստեֆանին երգչուհի է, երգահան և դերասանուհի, որն այժմ բնակվում է Տոկիոյում: Շնորհված լինելով բնատուր արտիստիզմով՝ նա զգում էր, որ երգն այն երազանքն է, որի շուրջ կծավալի հետագա կյանքը:
Երգչուհին Աոյամա Գակուին համալսարանի իրավագիտության բաժնի շրջանավարտ է:
Ստեֆանին ծնվել է ԱՄՆ-ի Կալիֆորնիա նահանգի Լոս Անջելես քաղաքում. հայրն ազգությամբ հայ է, մայրը՝ ճապոնուհի: Թեև Ստեֆանին այժմ բնակվում է Ճապոնիայում, նա հավատարիմ է հայկական արմատներին: Երգչուհին հատկապես ընդգծված կապվածություն ունի տատիկի հետ, որը շատ պատմություններ է պատմել հայ ժողովրդի եւ հայկական մշակույթի մասին:
Ստեֆանին երգել սկսել է տասներեք տարեկանից: Իր երգի աուդիո ձայնագրությունն ուղարկել է տարբեր երաժշտական ձայնագրման ստուդիաներ: Արձագանք է ստացել ճապոնացի երաժշտական պրոդյուսեր Ջո Ռինոյից, որին տպավորել է նրա կատարումը: 19 տարեկանում Ստեֆանին իր առաջին մեծ քայլերն է կատարել երգի ասպարեզում SME (SONY) ձայնագրման ստուդիայում: Ճապոնական հեղինակավոր երաժշտական «Japan records awards» 49-րդ մրցանակաբաշխության ժամանակ նա ստացել է «Լավագույն նորահայտ արտիստ» մրցանակը: 2007-ին երկու ալբոմ է թողարկել:
Ստեֆանիի երգերը լայն արձագանք են գտել ճապոնական «Անիմե» անիմացիոն ֆիլմերում: Նրա առաջին և երկրորդ սինգլներ «Kimiga Iru Kagiri»-ն և «Because of you»-ն հաջորդաբար եղել են «Kiss Dum» անիմացիայի սաունդթրեքեր: Ստեֆանիի հինգերորդ սինգլ «Changin»-ը նույնպես եղել է սաունդթրեք «D.Gray-man» անիմացիոն ֆիլմի համար: 2008-ի սկզբին նրա «Friends» կատարումն «Անիմե TV»-ի «Gundam 00» տեսաշարի երկրորդ երգն էր: Այն իր ուրույն տեղը գտավ ճապոնական «Օրիկոն» լավագույն տասնյակի մեջ:
Որպես դերասանուհի Ստեֆանին իր առաջին քայլերն է կատարել 2009-ին «Pride» ֆիլմում` նկարահանված Yukari Ichijo's shōjo կոմիքսի հիման վրա: Ստեֆանին մարմնավորել է Շիո Ասամի կերպարը, նաև մասնակցել ֆիլմի սաունդթրեքի ձայնագրությանը՝ կատարելով «Pride -A Part of Me» երգը SRM-ի հետ համատեղ: Բացի «Pride» ֆիլմից, Ստեֆանին նկարահանվել է «Tokyo Tribe» (2014) և կարճամերտաժ «It's All Good» (2009) ֆիլմերում:
Ստեֆանին համակրում է Մայքլ Ջեքսոնին և բրիտանական Queen ռոք խմբին: Հայկական և ճապոնական կերակրատեսակների սիրահար է, սիրում է նաև  երկար զբոսնել:

Стефании Топалян в Армении и счастлива, что примет участие в «Евровидении 2015»
Известная японская певица армянского происхождения Стефани Топалян, которая на международном конкурсе песни «Евровидение 2015» представит Армению в составе группы «Genealogy», мечтала о том, чтобы представить свою родину и Японию посредством песни. Как сообщает Арменпресс, певица сделала об этом запись в соцсети Фейсбук.
«Я являюсь четвертым участником (из Армении) на конкурсе «Евровидение 2015». Для меня большая честь быть частью всего этого. Я мечтаю представить Армению и Японию посредством того, что я люблю делать. Музыка и мои корни очень дороги для меня. Я сделаю все, чтобы укрепить нашу команду. Я благодарна всем вам за поддержку, я очень люблю всех вас. Боже мой. Это так нереально! А вы взволнованы? Я очень взволнована. Извините, что была вынуждена держать это в секрете, но … я уже в Армении», - написала Топалян.
Стефани Топалян будет представлять Азию в группы «Genealogy».
Стефани Топалян покорила в Японии многие сердца своим магическим голосом. Стефани поет, пишет музыку, она также актриса; сейчас она живет в Токио. Стефани Топлалян – выпускница юридического факультета университета Арьяма Гаку.
Стефани родилась в Лос-Анджелесе, ее отец – армянин, мать – японка. Несмотря на то, что она живет в Токио, Стефани верна армянским традициям. Она особенно привязана к армянской бабушке, которая рассказала ей об истории армянского народа и о культуре Армении.
Стефани поет с 13 лет, она рассылала свои записи продюсерам и нашла отклик у японского продюсера Джо Рино. В 19 лет Стефани удостоилась номинации лучшей новоявленной певицы в конкурсе «Japan records awards». В  2007-ом выпустила 2 альбома.
Песни Стефани звучат в анимационных фильмах. Впервые как актриса Стефани выступила в 2009 году в фильме «Pride», снятом по комиксу Yukari Ichijo's shōjo. Затем она снималась в фильмах «Tokyo Tribe» (2014) и «It's All Good» (2009).
Стефани – поклонница Майкла Джексона и группы Queen. Она любит японскую и армянскую кухни и долгие прогулки.
16 февраля стало известно имя первого члена группы «Genealogy», представляющей Армению на конкурсе «Евровидение 2015». Это известный французский певец армянского происхождения Есаи Алтунян, который покорил своим голосом всю Европу. Есаи Алтунян - французский певец, композитор, продюсер и аранжировщик армянского происхождения. Является автором множества песен для известных исполнителей.
20 февраля стало также известно имя второго члена группы «Genealogy», представляющей Армению на конкурсе «Евровидение 2015». Это известная американская певица армянского происхождения Тамар Капрелян. Певица и композитор, Тамар Капрелян живет в Нью-Йорке.
23 февраля стало известно также имя третьего члена группы «Genealogy», представляющей Армению на конкурсе «Евровидение 2015». Им стал известный эфиопский певец армянского происхождения Ваге Тильбян, который представит в проекте Африку. Певец и музыковед, Ваге Тильбян представитель техно-рока, R&B, поет армянские, эфиопские, латиноамериканские песни. Он отличается также высокой культурой танца.