Սանկտ Պետերբուրգում Հայոց բանակի օրվան նվիրված միջոցառում է անցկացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը հայ համայնքի հետ համատեղ հունվարի 28-ին կազմակերպել է հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված Հայոց բանակի 23-րդ տարեդարձին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, միջոցառմանը մասնակցում էին Սանկտ Պետերբուրգի զինվորական ակադեմիաներում ՀՀ ունկնդիրների ազգային խմբի ղեկավար Մարկլեն Սաքանյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, հոգևոր հայրեր, Սանկտ Պետերբուրգում ուսանող ՀՀ սպաներ և կուրսանտներ (շուրջ 80 հոգի), ազատամարտիկներ և ռուսական բանակի սպաներ:
Ողջույնի և շնորհավորանքի խոսքով ներկաներին է դիմել Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Հրայր Կարապետյանը: Բանակի օրվա առթիվ ՀՀ զինված ուժերի 12 սպաներ և կուրսանտներ պարգևատրվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի մեդալներով և կրծքանշաններով:
Հանդիսավոր միջոցառմանը նախորդել է Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե եկեղեցում տեղի ունեցած ժամերգությունը:

В Санкт-Петербурге состоялось торжественное мероприятие, посвященное 23-летию формирования Армянской армии
В Санкт-Петербурге состоялось торжественное мероприятие, посвященное 23-летию
формирования Армянской армии
Генеральное консульство Армении в Санкт-Петербурге вместе с армянской общиной 28 января организовало торжественное мероприятие, посвященное 23-летию формирования Армянской армии.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, в мероприятии приняли участие руководитель национальной группы слушателей из Армении в Военной академии Санкт-Петербурга Марклен Саканян, представители армянской общины, духовенства, обучающиеся в Петербурге офицеры и курсанты Армении (около 80 человек), воины-освободители и офицеры российской армии.
С приветственным словом выступил генконсул Армении в Санкт-Петербурге Грайр Карапетян. По случаю Дня армии 12 офицеров и курсантов были награждены медалями и орденами министерства обороны Армении.