ՀՀ ՊՆ-ն և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ստորագրել են 2015թ. համագործակցության ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում դեկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի 2014թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, միջոցառմանը ելույթ են ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, այնուհետև զեկույցներով են հանդես եկել համագործակցող ՀԿ-ների ղեկավարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը 2014թ. ընթացքում դասընթացներ անցած մասնակիցներին հանձնել են նաև համապատասխան հավաստագրեր:
Միջոցառման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Անդրեյ Սորոկինը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2015թ. ծրագիրը:

Armenia's MOD and OSCE Yerevan Office sign cooperation program for 2015
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. The cooperation program for 2014 between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the OSCE Yerevan Office was summed up in the administrative complex of Armenia’s MOD on December 18. The Information and Public Relations Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan and the Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Andrey Sorokin delivered remarks at the event.
At the end of the event, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan and the Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Andrey Sorokin signed the cooperation program for 2015 between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the OSCE Yerevan Office.