ՀՀ ՊՆ-ն և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը ստորագրել են 2015թ. համագործակցության ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում դեկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի 2014թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, միջոցառմանը ելույթ են ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, այնուհետև զեկույցներով են հանդես եկել համագործակցող ՀԿ-ների ղեկավարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը 2014թ. ընթացքում դասընթացներ անցած մասնակիցներին հանձնել են նաև համապատասխան հավաստագրեր:
Միջոցառման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Անդրեյ Սորոկինը ստորագրել են ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2015թ. ծրագիրը:

Министерство обороны Армении и ереванский офис ОБСЕ подписали программу сотрудничества на 2015 год
В административном комплексе Минобороны Армении 18-го декабря состоялось подведение итогов программы сотрудничества на 2014 год между МО и ереванским офисом ОБСЕ. Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью МО Армении, выступили министр обороны Армении Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин. После них выступили руководители сотрудничающих общественных организаций.
Министр обороны Армении Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин вручили прошедшим обучение участникам программ 2014 года дипломы.
В конце мероприятия министр обороны Армении Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества на 2015 год.