Ֆինանսների նախարարությունը 690 մլն դրամի պարտատոմս է տեղաբաշխել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանասների նախարորությունը հրապարակել է դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցած աճուրդի տվյալները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, կայացել է 2019 թվականին ապրիլի 29-ին մարվող պետական ուղենշային միջնաժամկետ (AMGN60294190) պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 2 մլրդ դրամ, իսկ պահանջարկը՝ 710 մլն դրամ, որից մրցակցային` 570 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 140 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 690 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 595 մլն 253 հազար 116 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 12.4859 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 13.0000 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել է 7 գործակալ:

Ministry of Finance distributes AMD 690 million worth of bonds
YEREVAN, 18 DECEMBER, ARMENPRESS. The Ministry of Finance of the Republic of Armenia has released data regarding the December 16 auction. As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Finance reports to “ArmenPress”, an auction of distributing state interim (AMGN60294190) guidance bonds to be redeemed by April 29, 2019.
The amount of bonds to be distributed made up AMD 2 billion, and the demand was AMD 710 million, of which AMD 570 million and AMD 140 million were for competitive and negotiated bond sales, respectively.