Ֆինանսների նախարարությունը 690 մլն դրամի պարտատոմս է տեղաբաշխել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանասների նախարորությունը հրապարակել է դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցած աճուրդի տվյալները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, կայացել է 2019 թվականին ապրիլի 29-ին մարվող պետական ուղենշային միջնաժամկետ (AMGN60294190) պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 2 մլրդ դրամ, իսկ պահանջարկը՝ 710 մլն դրամ, որից մրցակցային` 570 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 140 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 690 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 595 մլն 253 հազար 116 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 12.4859 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 13.0000 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել է 7 գործակալ:

Министерство финансов распределило облигации в 690 млн драмов
Министерство финансов Армении провело аукцион по распределению государственных среднесрочных (AMGN60294190) облигаций со сроком погашения 29 апреля 2019 года. Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью министерства финансов, объем подлежащих размещению облигаций составил 2 млрд драмов, а спрос - 710 млн драмов, из них конкурсные – 570 млн драмов, неконкурсные – 140 млн драмов.
Объем распределения облигаций составил 690 млн драмов. Прибыль от их распределения – 595 млн 253 тысяч 116 драмов. Средневзвешенная прибыль составила 12,4859 %, а приграничная прибыль – 13,0000 %. В аукционе участвовали 7 агентов.