Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության 90-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին մասնակցել է հանրապետության դատախազության 90-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, որը տեղի է ունեցել Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը շնորհավորել է դատախազության ողջ անձնակազմին հոբելյանի կապակցությամբ և համակարգի մի խումբ աշխատակիցների ու վետերանների հանձնել վաստակավոր իրավաբանի պատվավոր կոչման վկայականներ:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը նշել է, որ դատախազությունը միշտ եղել է Արցախի  կենսագործունեության առանցքային կառույցներից մեկը, և նրա անցած լուրջ ճանապարհն ու արժանի վաստակը դրա վկայությունն են: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունը կշարունակի ըստ ամենայնի աջակցել համակարգի գործունեության արդյունավետության  շարունակական բարձրացմանը, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացմանը, աշխատակիցների աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավմանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял участие в мероприятии, посвященном 90-летию прокуратуры республики
17 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в состоявшемся в Степанакертском дворце культуры и молодежи торжественном мероприятии, посвященном 90-летию прокуратуры республики.
Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью аппарата президента НКР, глава государства поздравил личный состав прокуратуры с юбилеем и вручил группе сотрудников и ветеранов системы свидетельства о присвоении им почетного звания Заслуженного юриста НКР.
В своем слове Бако Саакян отметил, что прокуратура всегда была одной из ключевых структур, обеспечивающих жизнедеятельность страны, и прошедший ею серьезный путь и достойные заслуги являются тому подтверждением.
Президент подчеркнул, что государство продолжит всячески содействовать последовательному повышению эффективности системы, модернизации материально-технической базы, улучшению рабочих и социальных условий сотрудников.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр Ара Арутюнян, генеральный прокурор РА Геворг Костанян, другие должностные лица.