Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության 90-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին մասնակցել է հանրապետության դատախազության 90-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, որը տեղի է ունեցել Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը շնորհավորել է դատախազության ողջ անձնակազմին հոբելյանի կապակցությամբ և համակարգի մի խումբ աշխատակիցների ու վետերանների հանձնել վաստակավոր իրավաբանի պատվավոր կոչման վկայականներ:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը նշել է, որ դատախազությունը միշտ եղել է Արցախի  կենսագործունեության առանցքային կառույցներից մեկը, և նրա անցած լուրջ ճանապարհն ու արժանի վաստակը դրա վկայությունն են: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունը կշարունակի ըստ ամենայնի աջակցել համակարգի գործունեության արդյունավետության  շարունակական բարձրացմանը, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացմանը, աշխատակիցների աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավմանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Karabakh President attends event dedicated to 90th anniversary of Public Prosecutor’s Office
YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS: On 17 December the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan attended a solemn event dedicated to the 90th anniversary of the republic's Public Prosecutor's Office held at the Stepanakert youth and culture palace. The Central Information Department of the Artsakh President’s Office informed Armenpress that the President congratulated the whole staff of the Public Prosecutor's Office on the jubilee and handed in certificates of honorary titles of the NKR Honored Lawyer to a group of structure's workers and veterans.
In his speech Bako Sahakyan called the prosecutor's office among the pivotal structures of our state system adding that the serious way it had passed and its worthy merit clearly demonstrate the role of the office.
The Head of the State underlined that the state would continue to promote all possible assistance aimed at raising the efficiency of the system's activity, modernization of its material and technical basis and amelioration of the working and social conditions of the staff.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, prime-minister Ara Harutyunyan, Attorney General of the Republic of Armenia Gevorg Kostanyan and other officials attended the event.