Ֆինանսների նախարարությունը տեղաբաշխել է 2 մլրդ դրամի պարտատոմսեր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆինանսների նախարարությունն անցկացրել է 2017 թվականի ապրիլի 29-ին մարվող պետական միջնաժամկետ ուղենշային (AMGN36294175) պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 2 մլրդ դրամ, իսկ պահանջարկը՝ 6 մլրդ 80 մլն դրամ, որից մրցակցային` 5 մլրդ 340 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 740 մլն դրամ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 2 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 1մլրդ 997 մլն 688 հազար 933 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.2517 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.3487 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել են 7 գործակալ:

YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS: The Ministry of Finance of the Republic of Armenia held an allocation auction of AMGN36294175 average-term state bonds with the repayment period up to April 29 2017. The Department for Mass Media and Public Relations of the Ministry of Finance informed Armenpress that the volume of the bonds, subjected to allocation, made 2 billion drams and the demand is 6 billion 80 million drams, 5 billion 340 million of which is competitive demand and 740 million – non-competitive one.
The bonds allocation volume made 2 billion drams. The revenue from the allocation made 1 billion 997 million 688 thousand 933 drams. The weighted average yield of the allocation is 8,2517% and the allocation limit yield is 8,3487%. The auction was attended by seven agents.