Բակո Սահակյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է ՀՕՄ-ի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին Լոս Անջելեսում այցելել է Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) Արեւմտյան ԱՄՆ-ի շրջանային վարչություն եւ հանդիպում ունեցել կազմակերպության անդամների հետ` ատենապետուհի Վիկի Մարաշլյանի գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը ՀՕՄ-ը համարել է Սփյուռքի ամենակայացած կառույցներից մեկը` կարեւորելով նրա գործունեությունը ինչպես հայրենիքում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ կազմակերպության կողմից Արցախում իրականացվող աշխատանքները հայրենասիրության լավագույն դրսեւորումներից են եւ ակներեւ ազդեցություն ունեն մեր հանրապետության կյանքում: Նախագահ Սահակյանը նաեւ պատասխանել է ներկաների կողմից բարձրացված տարաբնույթ հարցերին:
Նախագահին ուղեկցել են Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Karabakh President met representatives of Armenian Relief Society in LA
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS: On 25 November the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan visited in Los Angeles Armenian Relief Society (ARS) Regional Executive Board of the Western USA and met representatives of the organization led by its chairwoman Vicky Marashlyan. The Central Information Department of the Artsakh President’s Office informed Armenpress that the Head of the State considered the ARS one of the most established structures of the Diaspora highlighting its activity both in the Motherland and beyond its borders.
Bako Sahakyan pointed out that the activities carried out by the organization in Artsakh were among the best manifestations of patriotism and were noticeable in the life of our republic.
President Sahakyan also answered various questions raised by the attendees.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, vice-prier Arthur Aghabekyan and other officials accompanied the President.