ՀՀ ԶՈւ տեսչական խումբը տեսչություն է անցկացնում Թուրքիայի տարածքում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) մասին պայմանագրի շրջանակներում նոյեմբերի 26-28-ը Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի տեսչական խումբը «Հայտարարված վայրի» տեսչություն է անցկացնում Թուրքիայի Հանրապետության տարածքում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, տեսչության ընթացքում կճշգրտվեն ՀՀ հետ սահմանակից զորամասերի հայտարարված աշխարհագրական կոորդինատներն ու սխեմաները, կստուգվեն պայմանագրով սահմանափակվող տեխնիկայի և սպառազինության (մարտական տանկեր, մարտական զրահապատ մեքենաներ, հրետանի) քանակը և դրանց առկայությունը հսկողության օբյեկտներում, կդիտարկվեն զորամասերի սահմանագոտիները և ընդհանուր տարածքները:

Group of Armenian Armed Forces carries out inspection in Turkey
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS: The inspection group of the Armenian Armed Forces is carrying out inspection on the territory of the Republic of Turkey from November 26 to 28 under the Treaty of the Conventional Armed Forces in Europe (CFE).
The Department for Mass Media and Public Relations of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed Armenpress that during the inspection the geographical coordinates and schemes of the vanguard military positions at the Armenian border will be examined, the quantity of the equipment and armaments (battle tanks, armored combat vehicles, artillery) restricted by the Treaty will be checked, the borderlands and overall territories of the military units will be monitored.