Խոցված ուղղաթիռի օդաչուներին կհուղարկավորեն «Եռաբլուր»-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից խոցված ուսումնավարժական ուղղաթիռի օդաչուների հոգեհանգստի արարողակարգը, քաղաքացիական և զինվորական հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա նոյեմբերի 24-ին` ժամը 17.00-20.00-ն, Նոր-Նորքի Սուրբ Սարգիս եկեղեցում (Նոր Նորքի 5-րդ զանգված): Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նոյեմբերի 25-ին` ժամը 13.00-ին, զոհված օդաչուների աճյունները Սուրբ Սարգիս եկեղեցուց կտեղափոխվեն «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:
Նոյեմբերի 25-ին` ժամը 14.00-ին, տեղի կունենա սգո միտինգ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում և հուղարկավորություն զինվորական արարողակարգով:

Пилотов сбитого вертолета похоронят в пантеоне Ераблур
Гражданская панихида и воинский ритуал прощания с членами экипажа учебно-тренировочного вертолета  ВС НКР Ми-24, сбитого 12 ноября азербайджанскими силами, состоится 24 ноября  в 17.00-20.00 часов в ереванской церкви Св. Саркиса (Нор-Норк, 5 массив).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Минобороны Армении, 25 ноября в 13.00 часов  останки погибших летчиков будут перевезены  из церкви Св. Саркиса  в воинский  пантеон  Ереблур, где и будут  преданы земле.
25 ноября  в 14.00 часов в воинском пантеоне Ереблур состоится траурный митинг и воинский ритуал погребения.