Նոր ծառայություն Բրիտանիայում. տաքսի՝ սպիտակամորթ վարորդով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիայի Ռոչդեյլ քաղաքում տաքսամոտորային ֆիրմաներից մեկը հայտարարել է նոր ծառայության մասին. սպասարկյալի հատուկ խնդրանքով այն վերջինիս մեքենա է ուղարկում սպիտակամորթ բնիկ բրիտանացի վարորդով, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Car 2000 ընկերության սեփականատեր Սթիվեն Քեմպբելը հայտարարել Է, որ հարգում Է վարորդի մաշկի գույնի ընտրության՝ ուղեւորների իրավունքը, եւ, եթե սպառողները հետաքրքրություն են հանդես բերում որոշակի ծառայության նկամամբ, ապա ընկերությունն ամեն ինչ անում Է պահանջարկը բավարարելու համար:
Քեմպբելի խոսքով՝ իր ֆիրման շաբաթը մինչեւ 60 պատվեր Է ստանում հենց սպիտակամորթ վարորդով մեքնա տրամադրելու խնդրանքով, ընդ որում սպասարկյալները գերադասում են գործածել «տեղացի» բառը:
2012 թվականի մայիսին Ռոչդեյլի դատարանը դատապարտել Է ինը մարդու, որոնք մասնակցել են անչափահասների սեռական շահագործմամբ զբաղվող հանցավոր խմբավորմանը:
Նրանցից երկուսն աշխատել են Eagle Taxis տաքսամոտորային ընկերությունում, որն ավելի ուշ ձուլվել Է Car 2000 ընկերության հետ:

Новая услуга в Британии: такси с белым водителем
Одна из таксомоторных фирм в английском городе Рочдейле объявила о новой услуге: по специальной просьбе клиента она направляет ему машину с белым водителем, коренным британцем, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Владелец компании Car 2000 Стивен Кэмпбелл заявил, что уважает право пассажиров на выбор цвета кожи водителя такси, и, раз уж потребители проявляют интерес к определенной услуге, компания делает все, чтобы удовлетворить спрос.
По словам Кэмпбелла, его фирма получает до 60 звонков в неделю с просьбой предоставить машину именно с белым водителем, причем сами клиенты предпочитают пользоваться словом "местный".
В мае 2012 года суд в Рочдейле осудил девять человек, причастных к преступной группировке, занимавшейся сексуальной эксплуатацией несовершеннолетних.
Двое из них работали в таксомоторной компании Eagle Taxis, которая позднее слилась с компанией Car 2000.