Հայաստան կայցելի Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով հոկտեմբերի 23-ին պաշտոնական այցով Երևան կայցելի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարին կընդունի ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի կունենան Հայաստանի և Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, որոնց կհետևի համատեղ մամուլի ասուլիսը։
Նույն օրը Գերմանիայի արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Министр иностранных дел Германии с официальным визитом посетит Армению
По приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна 23 октября с официальным визитом Ереван посетит министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, главу МИД Германии примет президент Армении Серж Саргсян.
23 октября состоятся переговоры глав МИД Армении и Германии, за которыми последует совместная пресс-конференция.
В тот же день глава МИД Германии посетит Цицернакаберд, где воздаст дань уважения жертвам Геноцида армян.