Մամեդյարովը ԵԽԽՎ ամբիոնից խոսել է ԼՂ հակամարտության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովը Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ամբիոնն օգտագործել է ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ ադրբեջանական քարոզչություն իրականացնելու համար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական Trend գործակալությունը, Մամեդյարովը հայտնել է, թե շուրջ 20 տարի շարունակվող հակամարտությունը լուրջ վտանգ է տարածաշրջանի կայունության և անվտանգության համար:
Նա կրկին առաջ է քաշել «հայկական զինված ուժերին ադրբեջանական տարածքներից հեռացնելու» մասին չարչրկված միտքը: Մամեդյարովը համեմատել է ղարաբաղյան հիմնախնդիրն Ուկրաինայի խնդրի հետ` հայտարարելով, թե այն ոչ միայն Ադրբեջանի, այլև ԵԽ անդամ մյուս պետությունների հարցն է:

Elmar Mammedyarov speaks of Nagorno Karabakh conflict from PACE chair
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS: Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammedyarov has used the chair of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) to implement the Azerbaijani propaganda on Karabakh conflict. Elmar Mammedyarov stated that the conflict, which is going on for about 20 years, endangers stability and security of the region.
He again put forward the idea of “withdrawing the Armenian armed forces from the Azerbaijani territories”. Mammedyarov compared the Karabakh conflict with the Ukrainian issue, stressing that it is not only Azerbaijan’s issue but other PACE member states’ as well.