Դոլարի և ռուբլու փոխարժեքը նվազել է
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Կենտրոնական բանկի սահմանած փոխարժեքների համաձայն` հոկտեմբերի 1-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 0.02  դրամով և կազմել  407.58 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը աճել է 0.63  դրամով և կազմել  514.12  դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ  Կենտրոնական բանկի մամուլի  և հասարակայնության  հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 դրամով` կազմելով  10.28  դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը աճել է  0.34  դրամով և կազմել  660.61  դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հոկտեմբերի 1-ին կազմել է 15 հազար 941.02  դրամ, արծաթի գինը՝ 224.21  դրամ, պլատինի գինը՝ 17 հազար 35.2 դրամ։

Foreign currency rate drops
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS։ According to the exchange rates, defined by the Central Bank of the Republic of Armenia, on October 1 the dollar rate reduced by 0,02 drams and made 407,58 drams. Euro exchange rate increased by 0,63 drams, making 514,12 drams. The press service of the Central Bank informed Armenpress that the ruble exchange rate dropped by 0,04, making 10,28 drams.
In accordance with the prices, defined for the precious metals, one gram of gold costs on October 1 made 15 thousand 9415,02 drams, silver – 224,21 drams and platinum – 17 thousand 35,2 drams.