ՌԴ-ի եւ Ղազախստանի իշխանությունները ԵՏՄ-ի գործարկումից հետո կաջակցեն գործարարներին. Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ-ի եւ Ղազախստանի իշխանությունները կաջակցեն ձեռնարկատերերին 2015 թվականի հունվարի 1-ից Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) նորմերի ուժի մեջ մտնելուց հետո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 30-ին հայտարարել Է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ռուսական պետության ղեկավարը նշել Է, որ ԵՏՄ-ի գործարկումն ավելի բարենպաստ պայմաններ կստեղծի ջերմաԷներգետիկական համալիրի ոլորտում համատեղ աշխատելու համար, ինչպես նաեւ թույլ կտա կրճատել կապիտալների, ապրանքների, ծառայությունների եւ աշխատուժի տեղաշարժման արգելքները եւ կնպաստի կոոպերացիոն նախագծերի թվի ընդլայնմանը:
«Կարեւոր Է, որ տարածաշրջանային իշխանությունները, բիզնեսը, արդյունաբերողներն ու ներդրողները լիովին օգտվեն ստեղծված հնարավորություններից: Մենք, անպայմանորեն, ե՛ւ կառավարությունների, ե՛ւ նախագահների մակարդակով ամեն կերպ կնպաստենք դրան»,-ասել Է Պուտինը ՌԴ-ի եւ Ղազախստանի միջտարածաշրջանային համագործակցության համաժողովի նիստում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Путин: власти РФ и Казахстана поддержат бизнесменов после запуска ЕЭС
Власти РФ и Казахстана поддержат предпринимателей после начала действия норм Евразийского экономического союза (ЕЭС) с 1 января 2015 года, заявил президент РФ Владимир Путин.
Глава российского государства отметил, что работа ЕЭС создаст более благоприятные условия для совместной работы в сфере ТЭК, а также позволит сократить барьеры при перемещении капиталов, товаров, услуг и рабочей силы и будет способствовать расширению числа кооперационных проектов, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Важно — чтобы региональные власти, бизнес, промышленники и инвесторы в полной мере воспользовались открывающимися возможностями. Безусловно, мы и на правительственном, и на президентском уровне будем этому всячески способствовать", — сказал Путин на заседании форума межрегионального сотрудничества РФ и Казахстана.