Կարեն Նազարյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ, Սոցիալիստական խմբակցության անդամ Ֆիլիպ Կալտենբախին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ֆրանսիական երկկողմ հարաբերություններին, մասնավորապես, միջխորհրդարանական համագործակցությանը, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան–Եվրոպական միություն հարաբերություններին, Արևելյան գործընկերության շրջանակներում զարգացման համագործակցության հեռանկարներին:
Սենատոր Կալտենբախի խնդրանքով նախարարի տեղակալ Նազարյանը ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերը։

Замминистра ИД Армении принял руководителя группы дружбы Франция–Армения Сената Французской Республики
Замминистра ИД Армении принял руководителя группы дружбы Франция–Армения
Сената Французской Республики
Заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян 22 сентября принял руководителя группы дружбы Франция–Армения Сената Французской Республики Филиппа Кальтенбаха.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, собеседники коснулись армяно-французских двусторонних отношений, в частности, межпарламентского сотрудничества, работам по подготовке мероприятий по случаю 100-летней годовщины Геноцида армян.
В ходе встречи были затронуты отношения между Арменией и Евросоюзом, перспективы развития сотрудничества в рамках Восточного партнерства.
По просьбе сенатора Кальтенбаха замминистра представил усилия Армении и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахской проблемы.