Օլանդը դեռևս չի մտածել` կառաջադրվի 2017 թվականին, թե ոչ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը, ում հեղինակությունը ֆրանսիացիների շրջանում ռեկորդային կերպով նվազել է, դեռևս չի մտածել`2017 թվականին կառաջադրվի նախագահական ընտրություններին, թե ոչ: «Ես նախագահ եմ, այլ ոչ թե թեկնածու: Ես պետք է իմ երկրի համար անեմ ամեն ինչ, և ես այլ խնդիրներ, առաջնայնություններ, պարտավորություններ չունեմ: Իմ թեկնածությունը դեռևս չի դիտարկվում, իսկ եթե լինի, ապա այն պետք է լինի արդարացված: Դրա համար էլ այդ հարցը չպետք է այժմ տրվի, և հնարավոր է չտրվի էլ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` իր ասուլիսում հայտարարել է Օլանդը:
Ֆրանսուա Օլանդը, ում թեկնածությունն առաջադրվել էր Սոցիալիստական կուսակցության կողմից, Ֆրանսիայի նախագահ է ընտրվել 2012 թվականի մայիսից: Նա եղել է երկրի ամենաոչպոպուլյար նախագահը` առաջին 100 օրվա կառավարաման ժամանակահատվածում:

Олланд пока не думал о том, будет ли вновь баллотироваться в 2017 году
Президент Франции Франсуа Олланд, популярность которого среди французов достигла рекордно низкой для главы государства отметки, пока не думал о том, будет ли вновь баллотироваться на высший государственный пост в 2017 году.
"Я президент, а не кандидат, я буду президентом до конца. Я должен делать все для своей страны, и у меня нет других задач, других приоритетов, других обязанностей. Моя кандидатура пока не рассматривается, а если будет, то она должна быть оправдана. Поэтому этот вопрос не должен быть задан сейчас, а возможно, и не будет задан", — как передает Арменпресс, заявил Олланд на большой пресс-конференции в четверг.
Франсуа Олланд, чья кандидатура была выдвинута социалистической партией, стал президентом Франции в мае 2012 года. Он стал самым непопулярным президентом страны по итогам первых 100 дней правления.