Հայաստանի և Արցախի նախագահներն այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ եւ ծանոթացել հիմնարկի աշխատանքներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահները եղել են «Սարտիս» իտալական ֆիրմայի կողմից հիմնադրված «Գրեյթ փարթներշիփ» ընկերության նորաբաց կարի արտադրամասում, որը կունենա ավելի քան 450 աշխատատեղ:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրության հիմնադրումը՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է միջազգային համագործակցության հաջողված օրինակ եւ  թույլ կտա որակյալ արտադրանք հանել թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին շուկա:

Президенты Армении и Арцаха посетили шелковый комбинат в Степанакерте
1 сентября Президенты Республики Арцах и Республики Армения Бако Саакян и Серж Саргсян посетили ООО “Шелккомбинат” и ознакомились с работой предприятия.
Президенты побывали в новом швейном цеху компании “Грейт Партнершип”, основанном итальянской фирмой “Сартис”, где будет работать более 450 человек.
Президент Саакян подчеркнул важность создания подобного производства, отметив, что оно является удачным примером международного сотрудничества и позволит поставлять качественную продукцию как на внутренний, так и внешний рынок.