Վրաստանի վարչապետն օգոստոսի 21-22-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով պաշտոնական այցով օգոստոսի 21-22-ը Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին։  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակում նախատեսված են Վրաստանի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ։
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների ղեկավարների առանձնազրույցին կհետևի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Իրակլի Ղարիբաշվիլին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, կլինի նաև Մատենադարանում:
Օգոստոսի 21-ին Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետները ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում հանդես կգան հայտարարությամբ:

Georgia's PM to pay official visit to Armenia
YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. Upon the invitation of the Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan, the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili will pay an official visit to Armenia on August 21-22. The Information and Public Relations Department of the Government of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that it is considered that within the framework of the visit the Georgian PM will have meetings with the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, the Chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia Galust Sahakyan, the Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan, and other high ranking officials.
Also, the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili will visit the Tzitzernakaberd Memorial to pay tribute to the Armenian Genocide victims’ memory. Irakli Gharibashvili will visit Matenadaran as well.
The Prime Ministers of Armenia and Georgia will make a statement in the Press Centre of the Government of the Republic of Armenia on August 21.