Հակառակորդի հարձակմանը ենթարկված տեղանքը լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ
Հակառակորդի հարձակմանը ենթարկված տեղանքը լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ
ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 31-ին Ադրբեջանի կողմից հարձակման ենթարկված ԼՂՀ հյուսիսային հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի տեղանքը լրիվությամբ գտնվում է Արցախի պաշտպանության բանակի տորաբաժանումների վերահսկողության տակ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ  հուլիսի 31-ին հակառակորդը հարձակում էր գործել հյուսիսային հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ: Հենակետում գտնվող անձնակազմը գործել է կազմակերպված, ցուցաբերել բարձր մարտականպատրաստականություն և բարոյակամային որակներ, ինչի շնորհիվ, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ, հետ է շպրտվել: Իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, հակառակորդից առգրավվել են մեծ քանակությամբ հատուկ սպառազինություն և տեխնիկական միջոցներ: «Ցավոք, գործողության արդյունքում, զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ 1994թ. ծնված Արարատ Վաչիկի Խանոյանը և Աշոտ Արթուրի Ասոյանը»,- նշված է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ա. Խանոյանի և Ա. Ասոյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Territory attacked by enemy is completely under control of military units of NKR Defense Army
STEPANAKERT, JULY 31, ARMENPRESS. The territory, which was attacked by the enemy on July 31, is completely under the control of the military units of the Defense Army of the Nagorno-Karabakh Republic. “Armenpress” was informed about this from the Press Service of the NKR Defense Ministry.
Earlier it was reported, that the rival attacked military positions of one of the military units located in the northern direction of the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on July 31. Facing an organized resistance of the military position’s personnel, the rival was thrown back to the primary positions suffering numerous losses. Unfortunately, two serviceman of the Karabakh Defense Army - Ararat V. Khanoyan and Ashot A. Asoyan, born in 1994, were killed in the result of the operation.
The Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic shares the bitter grief of loss and expresses its support to A. Khanoyan’s and A. Asoyan’s family, relatives, and fellow servicemen.