Վրաստանի նախագահը ներում Է շնորհել 280 կալանավորների
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին ներում Է շնորհել 280 կալանավորների: Ինչպես հայտարարել Է համաներման հարցերով զբաղվող պետական հանձնաժողովի նախագահ Զվիադ Կորիձեն, ներման արժանացածներից 8-ը կանայք են, 10-ը՝ անչափահասներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
«Ընդամենը ներման հանձնաժողովը քննարկել Է 2743 գործ: Դրանք այն դիմումներն են, որոնք ստացվել են նախագահի անունով: Դրանցից 1228-ն ամբողջովին բավարարում Էին այն չափանիշներին, որոնք սահմանված են Համաներման հանձնաժողովի մասին կանոնադրությամբ: 280 կալանավորներից միայն 169-ն են ազատ արձակվելու ազատազրկման վայրից, մնացած 111 բանտարկյաների պատիժը փոխված Է համաներման մասին վավերագրով. մի քանիսի պատժաժամկետը կրճատվել Է կրկնակի, մի քանիսինը՝ մեկ երրորդով»,-հայտնել Է Կորիձեն:

Президент Грузии помиловал 280 заключенных
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили помиловал 280 заключенных, сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
Как заявляет председатель Госкомиссии по помилованию Звиад Коридзе, из помилованных 8 женщин и 10 несовершеннолетних.
"Всего комиссия по помилованию рассмотрела 2743 дела. Это заявления, которые поступили на имя президента. Из них 1228 полностью удовлетворяли критерии, определенные положением о Комиссии по помилованию. Всего из 280 заключенных 169 будут полностью освобождены из мест лишения свободы, остальным 111 заключенным актом о помиловании изменено наказание - некоторым уменьшен срок вдвое, некоторым - на треть", - заявил Коридзе.