Շումախերի կինը վաճառում Է նրա ինքնաթիռը. Bild
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ֆորմուլա-1»-ի յոթակի չեմպիոն Միխայել Շումախերի, որը 2013 թվականի դետեմբերից մինչեւ այս տարվա հունիսը գտնվում Էր արհեստական կոմայի մեջ, կինը վաճառում Է նրա ինքնաթիռը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 25-ին հաղորդել Է Bild-ի տաբլոիդը:
Շումախերը գլխի ծանր վնասվածք Է ստացել 2013 թվականի դեկտեմբերի 29-ին Ֆրանսիական Ալպերում լեռնադահուկներով սահելիս եւ երկար ժամանակ գտնվում Էր արհեստական կոմայի մեջ: Ապրիլին նրա վիճակը որոշ առաջընթաց Է արձանագրել: Հունիսի վերջին հայտարարվել Է, որ 6,5 ամիս հետո Շումախերը դուրս Է եկել կոմայից եւ Գրենոբլի հիվանդանոցից փոխադրվել Լոզանի վերականգնողական կլինիկա: Այնուհետեւ նրա կինը՝ Կորինան, հայտարարել Է, որ Շումախերի վիճակն աստիճանաբար բարելավվում Է:
Falcon 2000EX ինքնաթիռը նախատեսված Է ութ ուղեւորի  համար, ինքնաթիռի ֆյուզելաժին գրված են Շումախերի անվան եւ ազգանվան սըզբնատառերը: Ինքնաթիռը վաճառվում Է 20 միլիոն եվրոյով, նոր ինքնաթիռի գինը 25 միլիոն եվրո Է:
Շումախերը կարող Է իր տուն տեղափոխվել այս ամռան ընթացքում: Բազելի վերականգնողական կլինիկայի գլխավոր բժիշկ Մարկ Մադերը կարծում Է, որ այնպիսի հիվանդների համար, ինչպիսին Շումախերն Է, տանը լինելն «օպտիմալ Է», չնայած այն բանին, որ ընտանիքի համար նրա խնամքը հեշտ չի լինի:

Жена Шумахера продает его самолет, пишет Bild
Супруга семикратного чемпиона "Формулы-1" Михаэля Шумахера, который с декабря 2013 по июнь нынешнего года находился в искусственной коме, продает его самолет. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в пятницу таблоид Bild.
Шумахер получил тяжелую травму головы во время катания на горных лыжах во французских Альпах 29 декабря 2013 года и долго находился в искусственной коме. В апреле в его состоянии наблюдался некоторый прогресс. В конце июня было объявлено, что спустя 6,5 месяца Шумахер вышел из комы и переведен в реабилитационную клинику в Лозанне из больницы в Гренобле. Затем его супруга Коринна заявила, что состояние Шумахера постепенно улучшается.
Самолет Falcon 2000EX рассчитан на 8 пассажиров, на фюзеляж самолета нанесены инициалы Шумахера. Самолет продается за 20 миллионов евро, цена нового самолета — 25 миллионов евро.
Шумахер может быть перевезен к себе домой в течение нынешнего лета. Главный врач реабилитационной клиники в Базеле Марк Мадер считает, что для таких пациентов, как Шумахер, пребывание дома "оптимально", несмотря на то что для семьи уход за ним будет непростым.