Կառավարությունը ջանք չի խնայելու խնդիրներին արագ լուծում տալու համար. ՀՀ վարչապետը հակիրճ ամփոփեց իր պաշտոնավարման 100 օրը
Կառավարությունը ջանք չի խնայելու խնդիրներին արագ լուծում տալու համար. ՀՀ
վարչապետը հակիրճ ամփոփեց իր պաշտոնավարման 100 օրը
ԳՅՈՒՄՐԻ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հուլիսի 22-ին Գյումրիում  լրագրողների հետ հանդիպմանն   ամփոփելով իր պաշտոնավարման 100 օրը, նշեց, որ այս ընթացքում կատարված աշխատանքի գնահատականը թողնում է ժողովրդին:
«Ժողովուրդը պետք է ասի՝ արդարացան իր հույսերը, թե ոչ:Բայց ժողովուրդը պետք է հասկանա, որ մենք չունենք  կախարդական փայտիկ, որ բոլոր խնդիրներին տանք լուծում: Մեր թիմը՝ նոր կառավարությունը, ամեն ինչ անում է, որ խնդիրներին լուծում տա: Իհարկե, ժամանակ է պետք և ֆինանսական ռեսուրսներ, բայց, մենք հետևողական ենք լինելու»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց վարչապետը:
Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով` ինքը տեսնում է դրական տեղաշարժեր: «Մեր մոտեցումն այն է, որ կա խնդիր ու հարց՝ ուրեմն պետք է տալ լուծում, ոչ թե՝ հավաքվել քննարկել, հետո նորից հավաքվել ու քննարկել և այսպես շարունակ: Կոնկրետ հարցին՝  տալիս ենք լուծում: Բնակիչների բարձրացրած հարցերի նկատմամբ պատասխանատվություն ենք կրում և լուծում ենք տալիս՝ անկախ  դրանից դա քաղաքացուն գոհացնում է, թե ոչ, մենք ճշմարտությունն ենք ասում»,- ընդգծեց կառավարության ղեկավարը:
Վարչապետը նշեց, որ չնայած այսօր առկա բազմաթիվ արտաքին և ներքին խնդիրներին` կառավարությունը տեսնում է մեր երկրի պայծառ ապագան: «ՀՀ կառավարության թիմով անելու ենք ամեն ինչ,  ջանք չենք խնայելու, որ խնդիրներն արագ ու որակով փորձենք լուծել»,-նշեց ՀՀ վարչապետը:

Government will spare no effort to solve problems quickly: Prime Minister briefly summed up his 100 days in office
Government will spare no effort to solve problems quickly: Prime Minister briefly summed up
his 100 days in office
GYUMRI, JULY 22, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan on July 22 during a press conference in Gyumri summing up his 100 days in office noted that the assessment of the work done during this period he leaves up to the people.
"The people have to say, whether their hopes have been realized or not, but the people need to understand that we do not have a magic stick that solves all our problems. Our team - the new government is doing everything to give a solution to the problems. Of course, we need time and financial resources, but we will be consistent," as reports "Armenpress", Prime Minister mentioned.
Hovik Abrahamyan says he sees progress. "Our approach is that when there is a problem or a question, a solution must be given, and not to gather, to discuss, and then again to gather and to discuss and so on. We give a solution to a concrete problem.  We bear responsibility for the issues raised by the residents and we give a solution regardless of whether it pleases the citizen or not, we are telling the truth," said the Head of the Government.
Prime Minister noted that although today there are many external and internal problems, the government sees a bright future for our country. "With our team of Armenia’s Government we will do everything, we will spare no effort to try to solve problems quickly and with high quality," said the Prime Minister.
Hovik Abrahamyan has taken over the position of the Prime Minister of the Republic of Armenia since April 13 of the current year.