Հալեպում վիրավորված հայի կյանքը հնարավոր չի եղել փրկել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում տասն օր առաջ վիրավորված Սարգիս Մարտիրոսյանը մահացել է: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Հալեպի լրատվական գրասենյակից: Աղբյուրի տեղեկացմամբ, հուղարկավորության արարողությունը տեղի կունենա այսօր՝ ապրիլի 22-ին, երեկոյան ժամը 5-ին ս. Աստվածածին եկեղեցում:
Ավելի վաղ գրասենյակը տեղեկացրել է, որ Հալեպում ապրիլի 12-ին հրասանդների և հրթիռների բեկորներից վիրավորվել էր հայազգի Սարգիս Մարտիրոսյանը: Նրան տեղափոխել էին հիվանդանոց, սակայն առողջական վիճակը բավական ծանր էր:
Հալեպում ապրիլի 18-ի երեկոյան զոհվել էր 22-ամյա Բաղտիկ Քեշիշյանը, ով մի քանի օր առաջ վիրավորվել էր զինված ընդդիմադիր արմատական խմբավորումների դեմ բախումների հետևանքով: Նա կամավոր բանակի ծառայող էր և կռվում էր սիրիական բանակի կազմում:
ՄԱԿ-ի տվյալներով, Սիրիայում եռամյա հակամարտության ընթացքում զոհերի թիվը գերազանցել է 130 հազարը: Զոհված հայերի թիվը գերազանցել է 80-ը:

Impossible to save life of wounded Armenian in Aleppo
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Sargis Martirosyan, who was injured in Aleppo ten days ago, died. “Armenpress” was informed about this from News Office of Aleppo. The source says that the funeral will be held today, April 22, at 5 p.m. at the Holy Virgin Church.
Earlier, the office informed that in Aleppo on April 12, the Armenian Sargis Martirosyan was injured by the bomb and missile fractions. He was taken to the hospital, but his health condition was quite severe.
In Aleppo, on April 18, in the evening 22-year-old Baghtik Keshishian was killed, who had been injured a few days ago in the result of the clashes with the armed radical opposition groups. He volunteered to serve in the army and fought in the Syrian army.
According to the U.N. data, in the course of the three-year conflict in Syria, the number of the victims has exceeded 130 thousand. The number of the killed Armenians is more than 80.