Հայոց ցեղասպանության հիշատակին նվիրված ամենամյա հանրահավաք տեղի կունենա ԱՄՆ Մոնթեբելո քաղաքում
ՄՈՆԹԵԲԵԼՈ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Սան Գաբրիել հարթավայրի Հայ դատի հանձնախմբի նախաձեռնությամբ ապրիլի 23-ին տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության հիշատակին նվիրված ամենամյա հանրահավաք, որը կշարունակվի մինչև ուշ գիշեր:  Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ասպարեզ» պարբերականը, արարողությունը տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության նահատակների հուշարձանի մոտ` Մոնթեբելո քաղաքի Բիքնել զբոսայգում:
Սան Գաբրիել հարթավայրի Հայ դատի հանձնախումբը հրավիրում է հայ համայնքի բոլոր անդամներին միանալ Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման արարողությանը և հարգանքի տուրք մատուցել 1.5 միլիոն հայ զոհերի հիշատակին:  «Հրամայական է, որպեսզի մենք ամեն տարի հավաքվենք` հիշելու և արձագանքելու համար, բայցև հրամայական է համաձայնեցված հավաքական քայլեր ձեռնարկել հայերի իրավունքների ճանաչումը երաշխավորելու ուղղությամբ»,-  նշել է Սան Գաբրիել հարթավայրի Հայ դատի հանձնախմբի նախագահ Վիգեն Բագրատունին:
Ապրիլի 23-ի հիշատակի արարողությանը բանախոսությամբ հանդես կգան Տեր հայր Վազգեն Մովսիսյանը և դոկտոր Լևոն Մարաշլյանը: Կհնչեն երաժշտական կատարումներ:

Armenian Genocide annual rally to be held in Montebello
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. The Armenian National Committee of America-San Gabriel Valley will host the annual Armenian Genocide Rally and Vigil on Wednesday, April 23 at 7:30 p.m. at the Armenian Genocide Martyrs Monument in Bicknell Park, 901 Via San Clemente, Montebello, CA 90640. “Armenpress” reports about this citing Asbarez.
The speakers for the event will be Father Vazken Movsesian and Dr. Levon Marashlian. The event will also feature musical performances by Orange County band, green KARD. Student groups from the Mesrobian Armenian School and the AYF Vahan Cardashian chapter will also be participating in the program.
The ANCA-SGV would like to invite all community members to join in commemorating the Armenian Genocide and paying respect to the victims who lost their lives in the atrocities. “It is imperative that we come together every year to remember and reflect, but to also agree to take collective action in ensuring that the rights of Armenians are recognized” stated ANCA-SGV Chairman, Viken Pakradouni.
The Armenian National Committee of America of San Gabriel Valley is the local chapter of the largest and most influential ArmenianAmerican grassroots advocacy organization in the United States. The ANCA-SGV advances the concerns of the region’s Armenian-American community on the local, state, and federal level.