«Թվիթեր»-ի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանը բաց դասախոսությամբ է հանդես գալիս «Թումո»-ում. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Թվիթեր» միկրոբլոգի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանը հյուրընկալվել է «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում, որտեղ ներկայացնում է իր «Այն, ինչ կարևոր է» դասախոսությունը: Բաց դասախոսությունը ծրագրային մշակման կառավարման թեմայով է,  որի ընթացքում կներկայացնի «Թվիթեր»-ում իր աշխատանքային փորձառությունը:
Րաֆֆի Գրիգորյանը Հայաստանում է «Թումո»-ում համալսարանի ուսանողների և ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար ծրագրավորման առաջավոր դասընթաց վարելու նպատակով: Րաֆֆի Գրիգորյանն առաջին անգամ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն է այցելել 2012 թվականին:
Որպես «Թվիթեր»-ի` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջնորդ՝ Գրիգորյանը ղեկավարել է ընկերության ծառայությունների ինտեգրումը Apple-ի iOS մոբայլ համակարգին եւ օգնել ստեղծելու գեոլոկացիոն ծրագիրը: Այսօր նա ընկերությունում ղեկավարում է ավելի քան հինգ տարբեր խմբեր եւ պատասխանատու է սոցիալական ցանցի ծրագրային ենթակառույցների համար: Նախքան  «Թվիթեր»-ին միանալը Գրիգորյանը համահիմնադրել է WattzOn.com-ը՝ ստարտափ ընկերությունը, որը Business Week ամսագիրն  անվանել էր 2008թ. լավագույն գաղափար: Նա դասավանդել է Նյու Յորքի համալսարանի Ինտերակտիվ հեռահաղորդակցության բաժնում, ինչպես նաև O'Reilly Media-ի հրատարակած "TiVo Hacks" գրքի հեղինակն է և Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի «Մեդիա լաբ»-ի նախկին անդամը:

Deputy Chairman of “Twitter” will give open lecture in “Tumo”: LIVE
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. “Tumo” Center for Creative Technologies hosted Deputy Chairman of “Twitter” microblog Raffi Grigoryan where he introduces his “What is important” lecture. The open lecture is on the subject of software development management during which he will represent his work experience in “Twitter”.
Raffi Grigoryan is in Armenia for the aim of conducting advanced courses on programming for the students of “Tumo” University and IT specialists. Raffi Grigoryan first visited “Tumo” Center for Creative Technologies in 2012.
As a leader of “Twitter” information technology area Raffi Grigoryan led the integration of the company services to Apple iOS mobile system and helped to create geolocation program. Today, he leads more than 5 different groups in the company and is responsible for software infrastructures of social network. Before joining “Twitter”, Raffi Grigoryan co-founded Startup Company of WattzOn.com which Business Week magazine called the best idea in 2008.