The Beautified Project-ը երաժշտության միջոցով «ոչ» է ասում ցեղասպանություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:The Beautified Project հայկական անգլալեզու ռոք խումբն  աշխարհում տեղի ունեցած ցեղասպանությունների զոհերի հիշատակին նվիրված ակումբային համերգով հանդես կգա Երևանում: Խմբի երկրպագուները ապրիլի 24-ին `Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի  օրը «Ուլիխանյան» ակումբում միայն մեկ համերգ վայելելու հնարավորություն կունենան, որի ընթացքում կհնչեն  խմբի երգերը երկու ակուստիկ կիթառի, թավջութակի և դաշնամուրի ուղեկցությամբ: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում խմբի հիմնադիր Անդրե Սիմոնյանը նշեց, որ կայանալիք համեգը նվիրվում է ոչ միայն Մեծ եղեռնի զոհերի, այլև աշխարհում տեղի ունեցած ցեղասպանությունների զոհերի հիշատակին: «Մենք ուզում ենք, որպեսզի աշխարհում չլինեն ցեղասպանություններ, և կարծում ենք, որ այս մասին պետք  է բարձրաձայնել նաև երաժշտության միջոցով»,- ասաց Սիմոնյանը:
Նրա խոսքով` անկախ նրանից, թե աշխարհի որ անկյունում և որ ժողովուրդների դեմ է տեղի ունենում ոճրագործությունը այն դատապատելի է: «Կարևոր չէ, թե ինչ ազգային պատկանելություն ունի մարդը, քրիստոնյա է, թե մուսուլման, ցեղասպանությունը մնում է ցեղասպանություն»,- պարզաբանեց երաժիշտը:
Նա տեղեկացրեց, որ կայանալիք համերգը կտարբերվի նրանով, որ իրենք միայն մեկ օր կատարելու են նաևհայերեն ստեղծագործություններ: Առաջին անգամ խումբը հանդիսատեսի դատին կներկայացնի իրենց երգացանկում ընդգրկված «Կլիլիկիա» և չընդգրկված «Արագիլ» ստեղծագործությունները: «Այս երգերը մեր երգացանկում չեն ընդգրկվելու, պարզապես մենք որոշել ենք այս երեկոյի համար ներկայացնել դրանք: Կատարելու ենք նաև Սայաթ-Նովա»,- պատմեց The Beautified Project խմբի հիմնադիրը:
2011 թվականին  The Beautified Project-ը  հանդես է եկել համերգով Լոնդոնի ամենամեծ հայկական եկեղեցում` նվիրված Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին, որը լուսաբանվել է նաև BBC-ի կողմից: 2013-ին Երեւանի պետական բժշկական համալսարանում ապրիլի 29-ին տեղի էր ունեցել Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին նվիրված երեկո: Առաջիկայում` Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ խումբը ծրագրում է հանդես է գալու նոր նախաձեռնություններով:
The Beautified Project ռոք խումը հիմնադրվել է 2005 թվականին Անդրե Սիմոնյանի կողմից Լոնդոնում: Այն ամենահայտնի անգլալեզու երգացանկ ունեցող խումբն է Հայաստանում, ինչպես նաեւ առաջին ռոք խումբը, որի տեսահոլովակները ցուցադրվել են BBC եւ MTV հեռուստաալիքների բրիտանական տարբերակով: 2011 թ. հյուրախաղերի ընթացքում BBC-ն նկարահանել է վավերագրական ֆիլմ խմբի մասին: The Beautified Project-ը 2008 թ. թողարկել է իր Behind The Happy Mask, իսկ 2010-ին` Beyond The Butterfly, իսկ 2013-ին United We Fall երաժշտական ալբոմները:

The Beautified Project says no to genocides via music
YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. The Beautified Project English language Armenian rock band will introduce a club concert dedicated to the memory of victims of genocides, which took place in various parts of the world. The band’s fans will have only one opportunity to enjoy the performance of the group on April 24 in “Ulikhanyan” club.
In a conversation with “Armenpress”, the founder of the band Andre Simonian stated that the upcoming concert is dedicated not merely to the Armenian Genocide victims’ memory, but to the memory of victims of all genocides. “We don’t want genocides to happen in any part of the world and we find that must raise the relevant issue via music as well,” Andre Simonian noted.
The Beautified Project is an English-language Melancholic Alternative Rock band formed in London in 2005 by singer/songwriter Andre Simonian.
The permanent members of the band are Andre Simonian, Armen Shaverdian, Arlen Shaverdian. The Beautified Project is the first internationally recognized English-language band out of Armenia.
In 2006, The Beautified Project, Andre Simonian’s solo project at the time, released its first demo album, 'Serenades for Insanity' in London. In 2008 the band recorded and released its first official album, 'Behind the Happy Mask'.
'Behind the Happy Mask' is the FIRST English-language album ever released in Armenia. The album gained much success that the band went on to release six official music videos off of this album, one of which went as far as being aired by the MTV and PMC.
In 2010, the band released its 2nd official album 'Beyond the Butterfly' to a critical acclaim. The first single off the album 'Butterfly', became the band’s biggest hit to date, gaining them a place on MTV. The success of the album was followed by several successful concerts in London, Vienna, Georgia and Armenia. During the band’s UK tour, the international branch of BBC made a documentary about The Beautified Project.
In May 2011, The Beautified Project recorded a duet, ‘Broken Smile’, with the lead singer Mick Moss of the world-known English Melancholic rock band Antimatter.
In December 2011 the band signed a deal with St. Mongoose Entertainment, becoming the first rock band out of Armenia who got signed with an American Record Label.
In 2011 The Beautified Project recorded a cover of the famous Armenian song KILIKIA which became the most watched rendition of that song on youtube.
In 2012, The Beautified Project won a national award in Armenia as The Best Armenian Rock Band.
In early 2012 the band made its first few steps in the American market by appearing on several American Radio Stations.
In 2013 the band won The Ambassadors of Armenia in the World Award at Radio Van Awards.
In 2013 The Beautified Project won an Award as The Best Armenian Rock Band out of Armenia.
The Beautified Project released its new album, entitled 'United We Fall' in October 2013. The album release is being followed by a European tour.