Քըրք Քրքորյանը սովորական ստախոս է անվանել իր նախկին կնոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ միլիարդատեր Քըրք Քրքորյանը պատասխանել է իր նախկին կնոջ այն հայտարարությանը, ըստ որի` ինքը պատանդառված է, վատ վիճակում եւ խնամքի կարիք ունի:Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ամերիկյան TMZ կայքը, Քըրք Քրքորյանը ստախոս եւ ագահության մոլուցքով տառապող է անվանել իր նախկին կնոջը՝ Լիզա Բոնդերին: «Լիզան հասարակ ստախոս է: Միակ մարդը, որի հանդեպ նա երբեւէ հոգ է տարել, դա հենց ինքն է»,-ասել է Քրքորյանը: Նա պատմել է, որ Լիզան խաբեության է դիմել նույնիսկ այն ժամանակ, երբ փորձել է իրեն ապացուցել, որ Կիրան իր աղջիկն է: Նա պատմել է, որ իր նախկին կինն իր մոտ է բերել իր իսկական երեխայի ԴՆԹ-ն եւ հավատացրել է իրեն, որ դա Կիրայի ԴՆԹ-ն է եւ նա իր աղջիկն է:
Թեեւ Քըրքը պարզել է, որ Կիրան իր աղջիկը չէ, սակայն համաձայնել ի բարօրություն նրա՝ վճարել երեխային հատկացվող ալիմենտները: «Ես համաձայնեցի նրան ամսական 50 հազար դոլար վճարել, սակայն դա նրա համար բավարար չէր: Նա պահանջում էր 100 հազար դոլար: Ես համաձայնել եմ նաեւ այդ գումարը վճարել, իսկ հետո նրան միանգամից 10 միլիոն դոլար եմ տվել, որ վերջնականապես հեռու մնա ինձնից, սակայն նա հետ եկավ եւ նորից սկսեց ինձնից գումարներ պահանջել»,-ասել է Քրքորյանը:Նա հերքել է լուրերն այն մասին, թե ինքը վատ վիճակում է եւ խնամքի կարիքն ունի: Նա նշել է, որ դա Լիզայի հերթական խաբեությունն է: «Լիզան այդպիսով հույս ունի խնամակալ կարգել ինձ վրա եւ նրա միջոցով ինձանից ավելի շատ գումարներ շորթել»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ամերիկյան լրատվամիջոցները ողողվել էին տեղեկություններով, ըստ որոնց` միլիարդատեր Քըրք Քրքորյանն անհայտ անձնաց կողմից պատանդ է պահվում, եւ նրան ազատելու դիմաց փրկագին են պահանջում: Դրանից հետո նրա նախկին կինը իրավական փաստաթուղթ էր ներկայացրել, որում ասել էր, թե 95-ամյա Քըրքը վատ վիճակում է դատարանի օգնության կարիքն ունի: Նա պնդել էր, թե Քըրքը վատ վիճակում է եւ խնամակալության կարիք է զգում, իսկ իրենց դուստր Կիրան ցանկանում է տեսնել հորը:

Керк Керкорян назвал свою бывшую жену обыкновенной лгуньей
Американский миллиардер-армянин КеркКеркорян ответил на заявление своей бывшей жены о том, что он заложник, находится в ужасном состоянии и нуждается в уходе. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на американский сайт TMZ, КеркКеркорян назвал свою экс-супругу Лизу Бондери лгуньей, страдающей маниакальной алчностью. «Лиза – обыкновенная лгунья. Единственный человек, о котором она когда-либо заботилась – она сама», сказал миллиардер. Он рассказал, что Лиза прибегала ко лжи даже тогда, когда пыталась доказать ему, что Кира его дочь: она показала ему анализ на ДНК его настоящего ребенка и пыталась убедить, что это результаты анализа Киры.
Хотя Керкорян и выяснил, что Кира не его дочь, он все же согласился выплачивать алименты. «Я согласился платить 50 тысяч в месяц, но ей этого показалось мало и она потребовала 100 тысяч. Я согласился и на это. Но потом выплатил ей сразу 10 миллионов, чтобы она наконец оставила меня в покое, но она вернулась снова и стала опять клянчить деньги», - рассказал Керкорян. Он опроверг слухи о том, что находится в плохом состоянии и нуждается в уходе – это все очередная ложь Лизы. «Тем самым она хочет навязать мне сиделку и тянуть из меня новые суммы», - сказал он.
Напомним: на днях американские СМИ сообщили, что миллиардер КеркКеркорян взят в заложники неизвестными лицами и за него требуют выкуп. После этого его бывшая жена представила юридический документ, где говорится, что 95-летний Керкорян в плохом состоянии и нуждается в помощи суда, что их дочь Кира хочет видеться с отцом.