Էդվարդ Նալբանդյանը բարձր է գնահատում Հայաստանի և Շվեյցարիայի փոխհարաբերությունների մակարդակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մայիսի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկուն՝ առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի եւ տեղեկատվության վարչությունից, նախարար Նալբադյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հաստատված բարձր մակարդակի փոխհարաբերությունները, ընդգծելով, որ դեսպան Օբոլենսկին իր ուրույն ներդրումն ունի վերջին տարիներին երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում։
Շնորհակալություն հայտնելով իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության և իր աշխատանքի գնահատականի համար՝ դեսպան Օբոլենսկին նշել է, որ միշտ ջերմությամբ է հիշելու Հայաստանում անցկացրած տարիները։Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Օբոլենսկին մտքեր են փոխանակել հայ-շվեյցարական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի շուրջ։
Հաջողություն մաղթելով Կոնստանտին Օբոլենսկուն իր հետագա դիվանագիտական աշխատանքում՝ նախարար Նալբանդյանը՝ ի գնահատումն հայ-շվեյցարական հարաբերությունների ամրապնդման և ընդլայնման գործում ունեցած ներդրման, դեսպանին հանձնել է ԱԳՆ հուշամեդալ։

Edward Nalbandyan ranks high the level of interrelations between Armenia and Switzerland
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Edward Nalbandyan received Konstantin Obolensky - Switzerland’s Ambassador to Armenia – on May 4 on the occasion of the end of the diplomatic mission. Press, information and public relations department of the Foreign Affairs Ministry of the Republic of Armenia informed Armenpress that Minister Nalbandyan ranks high the high-level interrelations established between Armenia and Switzerland stressing that Ambassador Obolensky has his unique contribution in the fortification of bilateral relations in the recent years.
Thanking for the support during his mission and for the appreciation of his work Ambassador Obolensky mentioned that he will always remember the years passed in Armenia with warmth. Minister Nalbandyan and Ambassador Obolensky exchanged ideas on issues related to the further development of relations between Armenia and Switzerland.
Wishing success to Konstantin Obolensky in his further diplomatic activity Minister Nalbandyan awarded the Ambassador with a memorial medal of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia as a sign of appreciation of his contribution to relations between Armenia and Switzerland.