Տարոն Մարգարյանն ու Արմեն Աշոտյանն իրենց որդիների հետ մասնակցել են վերջին զանգի առիթով հրավիրված համերգին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դպրոցական վերջին զանգի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանի և ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության նախաձեռնությամբ օրվա խորհրդին համահունչ, Ազատության հրապարակում մայիսի 24-ին կազմակերպվել էր տոնական համերգային ծրագիր: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը նույնպես այցելել են Ազատության հրապարակ՝ շրջանավարտներին դեպի մեծ կյանքի ճանապարհ բարի երթ մաղթելու: Քաղաքապետը և նախարարը իրենց որդիների հետ շրջել են մեծ տոնախմբության կենտրոնատեղիի վերածված հրապարակում, շնորհավորել շրջանավարտներին ու մաղթել նրանց խաղաղ ու երջանիկ ապագա և հետագա հաջողություններ կյանքում:
Տոնական համերգի շրջանակում շրջանավարտներին իրենց ելույթներով ողջունել են հայ էստրադայի սիրված արտիստներն ու երգիչ-երգչուհիները: Վերջին զանգի տոնական համերգային ծրագիրը շարունակվել է մինչ ուշ երեկո և ուղեկցվել տոնական շքեղ հրավառությամբ:

Taron Margaryan and Armen Ashotyan participated in the concert on Last Bell with their sons
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. A concert dedicated to the school Last Bell was organized in the Freedom Square on May 24 on the initiative of Yerevan Municipality and RA Ministry of Education and Science. Informatiion and Public Relations Department of Yerevan Municipality informed Armenpress that Mayor Taron Margaryan and RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan also visited Freedom Square. The Mayor and the Minister, together with their sons, passed along the Square which had turned into the heart of the feast, congralutated the graduates and wished them a peaceful and happy future and further achievements in life.
In the frames of the festive concert popular Armenian artists and singers welcomed the graduates. The festive glamorous concert dedicated to the Last Bell continued till late evening and was accompanied by a festive firework.