Ռաֆայել Կորրեան երրորդ անգամ ստանձնել է Էկվադորի նախագահի պաշտոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռաֆայել Կորրեան 3-րդ անգամ ստանձնել է Էկվադորի նախագահի պաշտոնը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, նա հանդիսավոր երդումն ընդունել է մայրաքաղաք Կիտոյում:Մայրաքաղաքում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել օտարերկրյա բազմաթիվպատվիրակություններ, ինչպես նաեւ Կորրեայի մտերիմ ընկերները՝ Բոլիվիայի նախագահ Էվո Մորալեսը եւ Վենեսուելայի նորընտիր նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն:
2013 թ. փետրվարի 17-ի ընտրության արդյունքներով` Կորրեան հավաքել է ձայների 57 տոկոսը, ինչը նրան մրցակիցների նկատմամբ հաղթանակ է ապահովել արդեն առաջին փուլում: Մայիսի 24-ին Կորրեան անցել է պետության ղեկավարի իր պաշտոնին, որը պաշտոնապես երկարաձգվել է մինչև 2017-ի մարտի 24-ը:

Корреа в третий раз принял присягу на посту президента Эквадора
Рафаэль Корреа впятницу втретий раз занял пост президента Эквадора, принеся присягу главы государства наторжественной церемонии вКито, сообщают латиноамериканские СМИ.
Как передаетАрменпресссо ссылкой наРИА Новости, на торжественной церемонии вКито присутствовали многочисленные иностранные делегации, втом числе друзья Корреа, президенты Боливии Эво Моралес иВенесуэлы Николас Мадуро.
По итогам выборов 17 февраля 2013 года Корреа набрал более 57% голосов, что обеспечило ему победу надконкурентами уже впервом туре. В пятницу полномочия Корреа напосту главы государства официально продлены до24 мая 2017 года.