Ուսանողուհին Հենրիխ Մխիթարյանին առաջարկեց ամուսնանալ իր հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի անդամ Հենրիխ Մխիթարայնը ցանկություն ունի ամռանը նոր ակումբ տեղափոխվել:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին կիսապաշտպանն ասաց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ:«Ամեն ինչ կանեմ ամռանը նոր ակումբ տեղափոխվելու համար: Եթե չստացվի, կմնամ «Շախտյոր»-ում»,- ասաց Մխիթարյանը:
Պատասխանելով ուսանողների հարցերին` կիսապաշտպանը կես կատակ, կես լուրջ ասաց, որ, եթե մասնագիտությամբ ֆուտբոլիստ չլիներ, ապա անպայման կսովորեր տնտեսագիտական համալսարանում:Մխիթարյանի համար աշխարհի լավագույն մարզիչները շատ են, բայց ինքը երկրպագում է Պեպ Գվարդիոլային: Հաջողության գրավականը Մխիթարյանի համար կյանքում լավ մարդ լինելն է:
Ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ հետաքրքիր դեպք պատահեց. բուհի կառավարման ֆակուլտետի ուսանողուհիներից մեկը Մխիթարյանին առաջարկեց ամուսնանալ իր հետ, իսկ ֆուտբոլիստը ժպտալով հետաքրքրվեց, թե ինչի է պատրաստ աղջիկը հանուն իրեն: Պատասխանը եղավ` «Մարտի 26-ին Չեխիային գոլ կխփեմ»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ Հենրիխ Մխիթարյանը, Յուրա Մովսիսյանը եւ Ռոման Բերեզովսկին հյուրընկալվել էին Հայաստանի տնտեսագիտական համալսարանում: Միջոցառումը կազմակերպվել է ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ:

Студентка ГЭУА предложила Генриху Мхитаряну взять ее в жены
Член Национальной сборной Армении Генрих Мхитарян собирается перейти летом в новый клуб. Как сообщаетАрменпресс, об этом полузащитник заявил на встрече со студентами в Государственном экономическом университете Армении. «Я сделаю все, что перейти летом в новый клуб. Если не получится, останусь в «Шахтере», - сказал он.
Отвечая на вопросы студентов, Генрих Мхитарян полушутя, полувсерьез сказал, что если бы он не был по «специальности» футболистом, то обязательно учился бы на экономическом.
По мнению Мхитаряна, в мире много прекрасных тренеров, но лучший из лучших - Пеп Гвардиола. Залогом успеха для себя он считает быть хорошим человеком.
На встрече в университете произошел и курьезный случай: одна из студенток факультета управления предложила Мхитаряну взять ее в жены, когда футболист, улыбнувшись, поинтересовался, на что она готова ради него, то незамедлительно последовал ответ: «забью 26 марта гол Чехии».
Члены Национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян, Юра Мовсисян, Роман Березовский 20 марта были гостями Экономического университета Армении. Встреча была организована по инициативе Студенческого совета ГЭУА.