«Արմավիա»-ն կվերականգնի դեպի Հալեպ չվերթերը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ընկերությունը սեպտեմբերի 10-ից կվերականգնի դեպի Հալեպ կանոնավոր չվերթերը:Ինչպես«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ընկերության մամուլի խոսնակ Նանա Ավետիսովան, Հայաստան հանգստի նպատակով այցելած սիրիահայ երեխաները սեպտեմբերի 9-ին լրացուցիչ չվերթով կմեկնեն Հալեպ:
Սեպտեմբերի 2-ից ժամանակավորապես դադարեցվել էին դեպի Հալեպ չվերթերը:Նման որոշում էր կայացվել` հաշվի առնելով Սիրիական ազատ բանակի սպառնալիքները եւ սիրիական կողմի հետկապի բացակայությունը: Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ընկերությունն օգոստոսի սկզբից դեպի Հալեպմի քանի լրացուցիչ չվերթեր է իրականացրել` պայմանավորված Սիրիայում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակով:
ՀՀ սփյուռքի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար, սիրիահայերի խնդիրներով զբաղվող աշխատանքային խմբի ղեկավարՖիրդուս Զաքարյանն «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց, որ լրացուցիչ չվերթով Հայաստանից կմեկնեն հարյուրից ավելի սփյուռքահայ երեխաներ, ովքեր հանգստանում էին Հանքավանի «Լուսաբաց» ճամբարում:

,,Armavia” to restore flights to Aleppo
YEREVAN, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS: National air carrier "Armavia" company is to restore regular flights to Aleppo on September 10. Nana Avetisova, the press secretary of the company, noted in her interview with Armenpress that Syrian Armenain children who have been on holidays in Armenia will return to Aleppo on additional flight on September 9. Flights to Aleppo have been temporarily suspended beginning from September 2. : National air carrier "Armavia" company did several additional flights to Aleppo, due to the critical situation in Syria.
Chief of Staff of the Ministry of Diaspora, the head of the working group dealing with Syrian problems Firdus Zakaryan informed Armenpress that more than hundred children will leave Armenia on additional flights.