Բակո Սահակյանն ընդունել է «Լուդինգ» ընկերության հիմնադրին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 5-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնությունից Արցախ ժամանած գործարար եւ բարերար, «Լուդինգ» ընկերության հիմնադիր Արթուր Վարժապետյանին:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման մեջ ունեցած մասնակցության համար՝ նշելով, որ տարիներ շարունակ նրա հայրենանվեր գործունեությունը բարձր է գնահատվում մեր հանրապետությունում:
Հանդիպումից հետո նախագահը և Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ փրկարար ծառայությանը ժամանակակից տրանսպորտային միջոցների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Աժ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха Бако Саакян принял основателя компании «Лудинг» Артура Варжапетяна
5 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял прибывшего из Российской Федерации в Арцах.предпринимателя и благотворителя, основателя компании «Лудинг» Артура Варжапетяна.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, глава государства выразил признательность благотворителю за участие в деле социально-экономического развития Арцаха, отметив, что в республике высоко ценят его многолетнюю патриотическую деятельность.
После встречи президент и Артур Варжапетян приняли участие в торжественной церемонии вручения современных транспортных средств Службе спасения НКР, состоявшейся на площади «Возрождения» Степанакерта.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.