ԼՂՀ ԱԺ նախագահը քննարկել է 6-րդ նստաշրջանում խորհրդարանի գործունեության կազմակերպման հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ամառային արձակուրդներից հետո օգոստոսի 29-ինառաջին անգամ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի ղեկավար կազմի և աշխատակազմի ծառայությունների պատասխանատուների մասնակցությամբ։ Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ԱԺ-ից, քննարկման հիմնական թեման առաջիկա 6-րդ նստաշրջանում խորհրդարանի գործունեության կազմակերպման, ինչպես նաև սեպտեմբեր ամսում նախատեսված համապետական նշանակության միջոցառումներին պատգամավորական կազմի մասնակցության հարցերն էին, դրանց կապակցությամբ աշխատակազմի անելիքները։
Այդ համատեքստում քննարկվել են կոնկրետ խնդիրները, նշվել առաջիկա անելիքները, տրվել համապատասխան հանձնարարականներ։

Председатель НС Нагорно-Карабахской республики обсудил вопросы деятельности 6-й сессии парламента
Председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской республики Ашот Гулян после летних отпусков 29 августа созвал первое рабочее совещание с участием руководящего состава НС и ответственных за работу администрации. Как сообщили «Арменпресс» из НС НКР, основной темой обсуждения были вопросы организации деятельности 6-й сессии парламента, а также участие депутатского состава в намеченных на сентябрь мероприятиях общегосударственного значения и связанные с этим работы.
В этом контексте обсуждались конкретные задачи, намечены предстоящие дела, даны соответствующие распоряжения.