Խորոգից սկսել են դուրս բերել հատուկ ծառայությունների ստորաբաժանումները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տաջիկստանում սկսվել Է ուժային կառույցների ստորաբաժանումների դուրսբերումը Խորոգ քաղաքից, որտեղ անցյալ շաբաթ լայնընդգրկուն հատուկ գործողություն Է իրականացվել գրոհայինների դեմ: Այս մասին հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Ազիա-Պլյուս» գործակալությունը:
Ինչպես պատմել Է ուժային կառույցների մի աղբյուր, օգոստոսի 1-ին Խորոգից Դուշանբե Է վերադարձել Կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության սպաների եւ Թմրադեղերի վրահսկողության գործակալության սպաների խումբը: Կառավարական ուժերի դուրսբերման գործընթացն օգոստոսի 2-ին շարունակվում Է: «Բայց հակամարտության գոտուց այնտեղ ուղարկված ուժերի եւ միջոցների լրիվ դուրսբերման մասին խոսելն առայժմ վաղ Է»,- ընդգծել Է աղբյուրը:
Նրա խոսքով՝ գործողությունը կարելի կլինի ավարտված համարել այն բանից հետո, երբ գրոհայինները կհանձնեն ամբողջ եղած զենքը, ինչպես նաեւ իշխանություններին կհանձնեն վերջերս կատարված սպանության մեջ կասկածվող Աբդուլո Նազարովին:

Из Хорога начали выводить подразделения спецслужб
В Таджикистане начался вывод подразделений силовых структур из города Хорог, где на прошлой неделе была проведена масштабная спецоперация против боевиков. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на "Азия-Плюс".
Как рассказал источник в силовых структурах, 1 августа из Хорога в Душанбе была возвращена группа офицеров Агентства по борьбе с коррупцией и Агентства по контролю за наркотиками. Процесс вывода правительственных сил продолжится сегодня, 2 августа. "Но о полном выводе из зоны конфликта направленных туда сил и средств говорить пока рано", - подчеркнул источник.
Операцию, по его словам, можно будет считать завершенной после того, как боевики сдадут все имеющееся оружие, а также выдадут властям подозреваемых в недавнем убийстве сотрудника госбезопасности Абдулло Назарова.