Ընտրություններին ընդառաջ նոր կուսակցություններ են գրանցվում, հները` լուծարվում
17:25, 22 Փետրվար, 2012ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարարության պետական ռեգիստրի գործակալությունում 77 կուսակցություն է գրանցված 2012 թվականի դրությամբ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Պետռեգիստրի հասարակական միավորումների, ոչ առեւտրային իրավաբանական անձանց միությունների գրանցման եւ լրատվության միջոցների հաշվառման բաժնի պետ Էդիկ Մարգարյանն ասաց, որ դրանցից չորսը լուծարման գործընթացում են, եւս երեքը ենթակա են դրան:
Մարգարյանի խոսքով` նախորդ տարի գրանցվել է չորս կուսակցություն` «Հնչակյան», «Շրջադարձ», «4-րդ հանրապետություն» եւ «Ազատ դեմոկրատներ»:

Накануне выборов регистрируются новые партии, а старые – закрываются
17:25, 22 Февраль, 2012По состоянию на 2012 г. в Агенстве государственной регистрации юридических лиц Министерства юстиции Армении зарегистрировано 77 партий.
В ходе беседы с Арменпресс глава Отдела регистрации Общественных Организаций, Союзов не коммерческих юридических лиц и учета средств массовой информации Агенства государственной регистрации юридических лиц Армении Эдик Маргарян отметил, что четыре из этих партий находятся в процессе закрытия, а еще три партии – скоро начнут этот процесс.
По словам Маргаряна, в прошлом году зарегистрировано четыре партии – «Гнчакян», «Шрджадарц», «4-ая республика» и «Свободные демократы».