Արթուր Աբրահամի մրցակիցը հայտնի է
ԵՐԵՎԱՆ, 22  ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Գերմանիան ներկայացնող հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ IBF վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամի առաջիկա մենամարտը կլինի մարտի 31-ին, Գերմանիայի Քիլ քաղաքի Sparkassen-Arena մարզահամալիրում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արթուր Աբրահամի մամուլի խոսնակ Սիրան Գրիգորյանը, հաստատված է նաեւ Աբրահամի մրցակցի անունը` EBU վարկածով նախկին չեմպիոն 33-ամյա լեհ Պյոտր Վիլշեւսկի:
«Մարտական եմ տրամադրված` ինչպես միշտ: Հերթական անգամ կգնամ հաղթելու, իսկ մինչ այդ ինձ սպասում են ամենօրյա մարզումներ»,- նշել է Արթուր Աբրահամը:
Հունվարի 14-ին Գերմանիայի Օֆֆենբուրգ քաղաքի «Բադեն-Արենա» համալիրում Աբրահամն արգենտինացի Պաբլո Օսկար Նատալիո Ֆարիասին  մենամարտի  5–րդ ռաունդում նոկաուտի ենթարկեց` նվաճելով WBO վարկածով միջին քաշային կարգում Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը։

Arthur Abraham’s Opponent known
YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS: Armenian professional boxer representing Germany, former IBF world champion Arthur Abraham's upcoming fight will be March 31, Germany, Kiel in Sparkassen-Arena sports complex. Spokesperson for the boxer Siran Grigoryan told Armenpress, his opponent will be former EBU champion, 33 years old Polish Peter Vilshevski.
"I have victorious mood as always I do. I wil go to win for the next time and before it I will have everyday trainings", Abraham noted.
Abraham defeated Argentinean Pablo Oskar Natalio Farias by a knockout in the 5th round January 14 in Germany, Offenburg gaining WBO European middleweight champion title.