Արմեն Աշոտյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Լիտվա
20:40, 21 Փետրվար, 2012ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 22-ից 24-ը կմեկնի Լիտվայի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարարությունից, այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկումներ բարձրագույն կրթության ոլորտում հավատարմագրման, օպտիմալացման, նախնական եւ միջին մասնագիտական կրթության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների, նոր մասնագիտությունների ներդրման, ֆինանսավորման և այլ հարցերի շուրջ:

Armen Ashotyan to depart for Lithuania on an official visit
20:40, 21 February, 2012YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS: A delegation headed by Education and Science Minister of Armenia Armen Ashotyan will depart for Lithuania on an official visit February 22-24.
As an official from the Ministry of Education and Science told Armenpress, during the meeting discussions are intended over accreditation in the field of higher education, educational reforms, introduction of new professions, etc.
Meetings with repersnettaives of Armenian community are also intended within the framework of the visit.